Kėshilli i Bashkėsisė Islame - Prishtinė
Bashkėsia Islame e Republikės sė Kosovės
Pse katėr medhhebet?

© Kėshilli i Bashkėsisė Islame - Prishtinė 2009-2011. Tė gjitha ė drejtat tė rezervuara ®
Lexo
Kur'an online

Dėgjo
    Kur'an
        online
PDF

Nė Gjuhėn Shqipe
Hytbeja e Javės  - ''Modestia''
Autor: Jusuf el Kardavi

Falenderimi i takon vetėm Allahut xh sh Krijuesit tė kėsaj gjithėsi, salavatet dhe pėrshėndetjet tona qofshin pėr Muhamedin a.s., familjen dhe  shokėt e tij si dhe pėr tė gjithė ata qė e pasojnė rrugėn e tij deri nė ditėne  gjykimit...
HYTBE__________________________________________
Hytbeja e javės ''Butėsia - Toleranca''
Autor: Jusuf el Kardavi

Mė parė folėm pėr cilėsitė e robėrve tė Allahut, tė cilėt u pėrmendėn  nė fundin e sures Furkan, ku pėrmendėm cilėsinė e pare  e qė ėshtė Ecja e tyre e qetė  nėpėr tokė ...

Hytbeja e Javės ''Falja e namazit tė natės''
Autor: Jusuf el Kardavi

Ende  jemi nė viligje tė robėrve tė Allahut, me kėtė  prezentim Kuranor tė cilin e  pėrshkroi Allahu xh.sh pėr robėrit e tij, nė mėnyrė qė tė na paraqes neve shembuj tė pranuar dhe objektiv tė Tij...

Fortėsia e besimtarit dhe qėndrueshmėria e tij
Intelektual tė shquar shqiptar nė mediat arabe

Emancipimi i femrės pėrmes islamit
GRUAJA NĖ ISLAM

SHĖNDETI
Ushqimet e preferuara tė Muhamedit a.s.

Hafėz Ibrahim Dalliu
Komentimi i Istiadhes