Kėshilli i Bashkėsisė Islame - Prishtinė
Bashkėsia Islame e Republikės sė Kosovės
Lajme & Ngjarje____________________________________________
Pse katėr medhhebet?

© Kėshilli i Bashkėsisė Islame - Prishtinė 2009-2011. Tė gjitha ė drejtat tė rezervuara ®
Dėgjo
    Kur'an
        online
Lexo
Kur'an online

PDF

Nė Gjuhėn Shqipe
Kėshilli i Bashkėsisė Islame i Prishtinės, organizoi iftar
Prishtinė, 06 gusht 2012

Sot mė 06.08.2012, Kėshilli i Bashkėsisė Islame i Prishtinės, nė krye me Bahri ef.Sejdiun, dhe nė bashkėpunim me Kryesinė e Bashkėsisė Islame tė Kosovės, organizuan iftar.
Iftari ėshtė shtruar nė Swiss Diamond Hotel, kurse sponzorues i saj ishte kompania Euro Koha dhe Mabetex Group.Nė kėtė eveniment tė pranishėm ishin Kryeministri Hashim Thaēi, Myftiu Mr.Naim Tėrnava, Komandanti i FSK-sė Gjeneral Kadri Kastrati, si dhe zyrtar tė tjerė tė institucioneve shtetėrore, si dhe pėrfaqėsues nga jeta politike, fetare dhe kulturore.
  Tė pranishmėve, fillimisht iu drejtuan me njė fjalė rasti kryetari i KBI-sė Bahri ef.Sejdiu, e mė pastaj edhe Myftiu Mr.Naim Tėrnava, duke i pėrshėndetur dhe falenderuar tė gjithė pėr pjesėmarrje, dhe duke e lutur Zotin e Madhėrishėm qė tė na a pranoj agjėrimin tonė, lutjet dhe adhurimet tona, nė kėtė muaj tė bekuar tė Ramazanit.

Fortėsia e besimtarit dhe qėndrueshmėria e tij
Intelektual tė shquar shqiptar nė mediat arabe

Emancipimi i femrės pėrmes islamit
GRUAJA NĖ ISLAM

SHĖNDETI
Ushqimet e preferuara tė Muhamedit a.s.

Hafėz Ibrahim Dalliu
Komentimi i Istiadhes