Kėshilli i Bashkėsisė Islame - Prishtinė
Bashkėsia Islame e Republikės sė Kosovės
Pse katėr medhhebet?

© Kėshilli i Bashkėsisė Islame - Prishtinė 2009-2012. Tė gjitha ė drejtat tė rezervuara ®
Dėgjo
    Kur'an
        online
Lexo
Kur'an online

PDF

Nė Gjuhėn Shqipe
Hytbeja e Myftiut tė Kosovės Mr. Naim Tėrnava pėr Ramazanin 2012
Ligjerues: Kryeimami Sabri ef.Bajgora
Tema: Muaji i zgjedhur tek umeti i zgjedhur

Ligjerues: Kryetari i KBI-sė Bahri ef.Sejdiu
Tema: Devotshmėria dhe agjėrimi

Mr.Ekrem Simnica - Vlera e besimit dhe punëve të... by dm_501a3ed24342f
Ligjerues: Kryeimami Burhanudin ef.Hashani
Tema: Vlera e natės sė Kadrit
Ligjerues: Husamedin ef.Abazi
Tema: Pse duhet ndryshuar

Dr.Ali Iljazi - Agjerimi nga aspekti mjekesor by dm_501a3ed24342f
Ligjerues: Dr.Ali Iljazi
Tema: Agjėrimi nga aspekti mjekėsor
Cikli i veēantė i ligjeratave pėr muajin e bekuar tė Ramazanit 2012
Realizim i  Kėshillit tė Bashkėsisė Islame tė Prishtinės

Ekrem ef.Ahmeti - Si te organizojme nje dite te... by dm_501a3ed24342f
Ligjerues: Ekrem ef.Ahmeti
Tema: Si te organizojmė njė ditė tė Ramazanit

Dr.Ferid Agani - Dobite gjitheperfshirese te... by dm_501a3ed24342f
Ligjerues: Dr.Ferid Agani
Tema: Dobitė gjithėpėrfshirėse tė muajit Ramazan

Fahrudin ef.Hashani - Sinqeriteti ne punet e mira by dm_501a3ed24342f
Ligjerues: Fahrudin ef.Hashani
Tema: Sinqeriteti nė punėt e mira

Mr.Jakup Cunaku - A jemi duke agjeruar apo... by dm_501a3ed24342f
Ligjerues: Mr.Jakup Ēunaku
Tema: A jemi duke agjėruar apo duke abstenuar?

Dr.Milazim Krasniqi - Shtresimet e identitetit... by dm_501a3ed24342f
Ligjerues: Dr.Milazim Krasniqi
Tema: Shtresimet e identitetit njerėzor

Fadil ef.Musliu - Kur'ani, mrekulli e perhershme by dm_501a3ed24342f
Ligjerues: Fadil ef.Musliu
Tema: Kur'ani, mrekulli e pėhershme

Dr.Shefqet Krasniqi - Njeriu dhe feja by dm_501a3ed24342f
Ligjerues: Dr.Shefqet Krasniqi
Tema: Njeriu dhe feja

Fadil ef.Sogojeva - Pendimi by dm_501a3ed24342f
Ligjerues: Fadil ef.Sogojeva
Tema: Pendimi

Remzi ef.Haziri - Zbukurimi i Ramazanit me... by dm_501a3ed24342f
Ligjerues: Remzi ef.Haziri
Tema: Zbukurimi i Ramazanit me shtrim tė iftareve

Mr.Idriz Xhigoli - Namazi i Taravive by dm_501a3ed24342f
Ligjerues: Mr.Idriz Xhigoli
Tema: Namazi i taravive

Dr.Rexhep Ismaili - Beteja e Bedrit by dm_501a3ed24342f
Ligjerues: Dr. Rexhep Ismaili
Tema: Beteja e Bedrit

Mr.Adnan Berbatovci - Muslimani ne raport me... by dm_501a3ed24342f
Ligjerues: Mr.Adnan Bėrbatovci
Tema: Muslimani nė raport me jetėn e kėsaj bote

Sabri ef.Bajgora-Muaji i zgjedhur tek umeti i... by dm_501a3ed24342f

Husamedin ef.Abazi - Pse duhet ndryshuar by dm_501a3ed24342f

Ezani by dm_501a3ed24342f

Bahri ef.Sejdiu - Devotshmeria dhe agjerimi by dm_501a3ed24342f

Myftiu Mr.Naim Tërnava - Mesazhi për muajin e... by dm_501a3ed24342f

Burhanudin ef.Hashani - Vlera e nates se Kadrit by kbiprishtine
Ligjerues: Mr.Ekrem Simnica
Tema: Vlera e besimit dhe veprave tė mira

Mr.Afrim Jusufi - Lirimi nga mekatet by kbiprishtine
Ligjerues: Mr.Afrim Jusufi
Tema: Lirimi nga mėkatet

Behar ef.Ternava - Agjerimi, simbol i durimit by kbiprishtine
Ligjerues: Islam ef.Hasani
Tema: Vlera e leximit tė Kur'anit nė Ramazan

Hetem ef.Sopjani - Mbeshtetja ne Allahun by kbiprishtine
Ligjerues: Iljas ef.Rrahmani
Tema: Vlera e kohės

Irfan ef.Islami - Bamiresia dhe solidariteti by kbiprishtine

Jahir ef.Beqiri - Respektimi i prinderve by kbiprishtine
Ligjerues: Jahir ef.Beqiri
Tema: Respektimi i prindėrve
Ligjerues: Irfan ef.Islami
Tema: Bamirėsia dhe solidariteti

Shaqir ef.Kqiku - Zekati dhe Sadakatul- Fitri by kbiprishtine
Ligjerues: Shaqir ef.Kqiku
Tema: Zekati dhe Sadekatul-Fitri

Dr.Shefqet Krasniqi - Lamtumira e Ramazanit by kbiprishtine
Ligjerues: Dr.Shefqet Krasniqi
Tema: Lamtumira e Ramazanit

Afrim ef.Bulliqi - Cka pas Ramazanit by kbiprishtine
Ligjerues: Afrim ef.Bulliqi
Tema: Ēka pas Ramazanit?

Iljas ef.Rrahmani-Vlera e kohės by kbiprishtina

Islam ef.Hasani-Vlera e leximit tė Kuranit nė... by kbiprishtina
Ligjerues: Behar ef.Tėrnava
Tema: Agjėrimi, simbol i durimit
Ligjerues: Hetem ef.Sopjani
Tema: Mbėshtetja nė Allahun
Fortėsia e besimtarit dhe qėndrueshmėria e tij
Intelektual tė shquar shqiptar nė mediat arabe

Emancipimi i femrės pėrmes islamit
GRUAJA NĖ ISLAM

SHĖNDETI
Ushqimet e preferuara tė Muhamedit a.s.

Hafėz Ibrahim Dalliu
Komentimi i Istiadhes