Kėshilli i Bashkėsisė Islame - Prishtinė
Bashkėsia Islame e Republikės sė Kosovės
Lajme & Ngjarje____________________________________________
Pse katėr medhhebet?

© Kėshilli i Bashkėsisė Islame - Prishtinė 2009-2011. Tė gjitha ė drejtat tė rezervuara ®
Dėgjo
    Kur'an
        online
Lexo
Kur'an online

PDF

Nė Gjuhėn Shqipe
Kėshilli i Bashkėsisė Islame i Prishtinės, organizoi iftar pėr nėpunėsit e saj


Sot mė 28.07.2012, Kėshilli i Bashkėsisė Islame i Prishtinės, nė krye me Bahri ef.Sejdiun, organizuan iftarin tashmė tradicional, pėr nėpunėsit e saj.

Iftari u mbajt nė oborrin e Xhamisė sė madhe tė Prishtinės, ndėrsa tė pranishėm nė kėtė iftar ishin, Kryetari i KBI-sė Bahri ef.Sejdiu me bashkėpunėtor, kryeimami Burhan.ef Hashani, Ekrem Simnica pėrfaqėsues nga kryesia e Bashkėsisė Islame si dhe tė gjithė imamėt qė shėrbejnė nė kuadėr tė kėtij kėshilli lokal.
Tė pranishmėve, iu drejtua me njė fjalė rasti kryetari i KBI-sė Bahri ef.Sejdiu, duke i pėrshėndetur dhe falenderuar tė gjithė pėr pjesėmarrje, dhe duke e lutur Zotin e Madhėrishėm qė tė na a pranoj agjėrimin tonė, lutjet dhe adhurimet tona, nė kėtė muaj tė bekuar tė Ramazanit.
Fortėsia e besimtarit dhe qėndrueshmėria e tij
Intelektual tė shquar shqiptar nė mediat arabe

Emancipimi i femrės pėrmes islamit
GRUAJA NĖ ISLAM

SHĖNDETI
Ushqimet e preferuara tė Muhamedit a.s.

Hafėz Ibrahim Dalliu
Komentimi i Istiadhes