Kėshilli i Bashkėsisė Islame - Prishtinė
Bashkėsia Islame e Republikės sė Kosovės
ADMINISTRATA

Hetem Sopjani.................. Kryetar

Burhan Hashani............ Kryeimam

Mr.Idriz Xhigolli............ zv. kryeimam

Mr.Adnan Bėrbatovci... Sekretar

Behar Ternava............. Referent

Bahri Rexha.................. Arkėtar


Idriz Kutllovci................ (Nėpunės)

Halil Ahmeti...................(Nėpunės)Pse katėr medhhebet?

© Kėshilli i Bashkėsisė Islame - Prishtinė 2009-2011. Tė gjitha ė drejtat tė rezervuara ®
Lexo
Kur'an online

Dėgjo
    Kur'an
        online
PDF

Nė Gjuhėn Shqipe
Fortėsia e besimtarit dhe qėndrueshmėria e tij
Intelektual tė shquar shqiptar nė mediat arabe

Emancipimi i femrės pėrmes islamit
GRUAJA NĖ ISLAM

SHĖNDETI
Ushqimet e preferuara tė Muhamedit a.s.

Hafėz Ibrahim Dalliu
Komentimi i Istiadhes